A pályázat célja | A pályázat bemutatása | Rendhagyó szülői bemutató | Kirándulás | Média | Galéria
A Vörösmarty iskolában nagy hagyománya van a számítástechnika oktatásának, hiszen 26. tanévét kezdte meg 2017-ben az emelt
szintű informatika oktatás. A 26 év alatt nagyon sok minden történt, nagyon gyorsan fejlődött az IT világa, ezért ha az iskolában korszerű
oktatást szeretnének művelni, akkor folyamatosan fejlődni, fejleszteni kell a tananyagot és az eszközparkot is.
Az iskola egyik ilyen vállalkozása a robotika bevezetése volt az általános iskolai keretek közé. Immár 11 éve, 2006 óta foglalkoznak szakköri szinten robotprogramozással, ideje volt ennek felülbírálására, átalakítására, a kor igényeihez igazítására is. Véleményünk azonban nem változott az eltelt évek alatt, továbbra is hisszük, hogy az algoritmikus gondolkodás a jövőben elengedhetetlen ismeret lesz tanítványaink számára, így fontosnak tartjuk, hogy minél többükkel megismertessük azt.
Az idei tanévtől már nem csak a felső tagozatos diákok, hanem a harmadik, negyedik osztályosok is megismerkedhetnek a robotokkal, heti 2 órában, szakköri szinten. A tananyag és a megválasztott eszközök természetesen az ő korosztályi szintjükhöz lettek kiválasztva: a LEGO Mindstorms készletek helyett a fiatalabb korosztálynak kialakított LEGO Wedo és az egyre népszerűbb BeeBot nagytestvére, a ProBot lett a kiválasztott eszköz.
Az alsós tehetséggondozó programot a 2017/2018-as tanévben az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő a Nemzeti Tehetség Program keretében 1.300.000.-Ft-tal támogatta az NTP-MTTD-17-0217 „Komplex gondolkodásfejlesztés” projekt keretében.